Artykuły artystyczne

 

Wszyscy lubią otaczać się pięknymi rzeczami. By nasze otoczenie było estetyczne, wieszamy na ścianach obrazy, na stołach stawiamy figurki. Nawet przedmioty codziennego użytku coraz częściej przypominają istne dzieła sztuki: firmy prześcigają się w tworzeniu wymyślnych pieprzniczek czy oryginalnych uchwytów do noży.

Osoby ceniące oryginalność starają się, aby wszystko wokół nich było wyjątkowe. Z tego względu, zamiast tradycyjnych obrazów, wieszają na ścianach wydrukowane obrazy na płótnie przedstawiające najbliższych, zdjęcie z wakacji czy ulubiony widok. Dzięki temu mieszkanie staje się bliższe naszemu sercu, a wystrój ponadprzeciętny. Poniżej znajdą Państwo porady i inspiracje, jak w ciekawy sposób ozdobić swoje mieszkanie, aby posiadało duszę a nas przepełniało pozytywną energią.

Salon

W tym pomieszczeniu spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu z całą rodziną. Warto zadbać więc o odpowiednie wyeksponowanie elementów, które kojarzą się z ciepłem domowego ogniska. Jeśli nasz salon nie jest duży, warto na ścianie powiesić ozdobne lustro – dzięki temu optycznie powiększymy pokój. Dobrze jest również na komodach ustawić ramki ze zdjęciami najbliższych, zaś na ścianach powiesić oryginalne obrazy na płótnie przedstawiające ulubiony widok bądź zdjęcie z wakacji.

Sypialnia

To wyjątkowe miejsce, w którym przede wszystkim wypoczywamy. Kolory w tym pomieszczeniu powinny być stonowane, zaś jeśli posiadamy duże łóżko wolnostojące, możemy pozwolić sobie na zakup romantycznej narzuty i poszewek ozdobnych. Delikatne światło dobiegające z nocnej lampki oraz świeczki zapachowe ustawione na stoliku nocnym nadadzą odpowiedniego nastroju sypialni, dlatego warto w nie zainwestować.

Łazienka

Odpowiednio udekorowana łazienka rozbudzi nas o poranku, zaś wieczorem pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu. Właściwie dobrana fototapeta nie tylko nada charakteru łazience, ale i optycznie zwiększy jej powierzchnie – podobnie jak jasne, błyszczące płytki. Ciekawym dodatkiem będą także świeczki zapachowe, które wieczorem pomogą nam zrelaksować się podczas kąpieli. Ponadto, naturalne dekoracje, takie jak kamyki czy muszle, z pewnością nadadzą łazience morskiego klimatu.

Kuchnia

Wiele osób uważa kuchnię za serce domu. To w niej gotujemy i spożywamy wraz z rodziną domowe posiłki. Aby przebywanie w niej było przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, dobrze jest zadbać o oryginalne dodatki, które sprawią, że pomieszczenie to będzie przytulne. Ciekawym pomysłem są ozdobne doniczki, w których można posadzić pachnące zioła. Dekoracyjne pojemniki na kawę czy herbatę o pastelowych kolorach świetnie dopełnią całości, zaś firanka z kuchennym wyszyciem będzie interesującym akcentem. 

Dodaj komentarz