Pielęgnacja kamiennych blatów laminam

Każde pomieszczenie w domu należy czyścić w odpowiedni dla niego sposób. W inny przecież sposób i za pomocą innych środków będziemy czyścić pokój, w inny kuchnię, a jeszcze w inny łazienkę. Wszystko zależy od zastosowania pomieszczenia, a tym samym rodzajów zabrudzeń, które są charakterystyczne i typowe.

laminamPodczas czyszczenia i pielęgnacji wszelkich powierzchni w kuchni, czy to jest kuchenka, stół, szafka czy blaty kuchenne, również należy wziąć pod uwagę typowe dla tych powierzchni zabrudzenia, a także ich zastosowanie. Nie będziemy przecież czyścić miejsc, gdzie jemy, silnymi środkami chemicznymi, które mogłyby być groźne dla człowieka. Niektóre powierzchnie jest czyścić łatwiej, inne trudniej. Najważniejsze jest jednak to, by odpowiednio dobrać środki czyszczące i pielęgnacyjne, do posiadanych w kuchni powierzchni. Środki pielęgnujące pozwolą nam na odpowiednie ich wzmocnienie. Będą odporniejsze na ścieranie, na zużycie przy codziennych czynnościach, ale także na zabrudzenia, wodę, a nawet przebarwienia. Z dostępnych na rynku najbardziej trwałymi są wprawdzie blaty kamienne laminam, ale i one wymaga odpowiedniej pielęgnacji i właściwego sposobu czyszczenia. Nie wszystkie rodzaje kamienia są bowiem odporne na wszystkie możliwości zabrudzeń.

Używanie marmuru laminam

 

Na przykład marmur na blaty laminam, choć bardzo popularny ze względu na swój wygląd, może ulec wspomnianemu przebarwieniu. Mimo swoich licznych zalet (poza wyglądem to chociażby wodoodporność), trzeba pamiętać, że to kamień stosunkowo delikatny. Nic jednak prostszego niż właściwa pielęgnacja. W dzisiejszych czasach łatwo dostępne są środki do samodzielnej pielęgnacji, które wystarczająco zabezpieczą nasze blaty w kuchni. Nie wymaga to ani obecności specjalisty, ani specjalnych nakładów finansowych. Będąc w sklepie należy jedynie pamiętać, że preparat, który kupujemy musi, być przeznaczony do tej właśnie powierzchni, którą posiadamy. Niewłaściwy wybór może nawet skutkować zniszczeniem gładkiej powierzchni.

A więc efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Na etykietach produktów znajdują się jednak informacje, które pomogą nam wybrać stosowny środek.

Dzięki temu w łatwy sposób wydłużymy czas przydatności elementów naszej kuchni. Możemy też odpowiednio zabezpieczyć kamień, ale najlepiej zrobić to przed zamontowaniem – można zlecić to zadanie firmie, która będzie nam montowała kuchnię.

Dodaj komentarz