Bezpieczny filc wełniany na maskotki dla dziecka

Od wielu lat zajmuje się rękodziełem. Teraz gdy spodziewam się dziecka i mam dużo wolnego czasu postanowiłam ten czas mądrze spożytkować. Przez przypadek trafiłam na blog młodej mamy, która dla swoich dzieci wykonuje sama zabawki. Tak mnie to zainspirowało, że postanowiłam sama tego spróbować.

Wełniany filc na zabawki

filc wełnianyJako dziecko wraz z mamą robiłam zabawki ze skarpet lub skrawków materiałów. Bardzo lubiłam bawić się szmacianymi misiami i lalkami, które własnoręcznie wykonywałam. Teraz gdy oczekuję przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka zastanawiałam się nad zakupem bezpiecznych zabawek dla swojego maleństwa. Poszukiwania swoje zaczęłam od internetu i to tam natrafiłam na kobietę prowadzącą blog o tematyce hand made. Zrobienie zabawki swojemu dziecku to nie tylko doskonałe spożytkowanie czasu wolnego, ale również wielka satysfakcja. Poza tym kto bardziej niż rodzic zadba o bezpieczeństwo takich zabawek. Argumenty użyte przez blogerkę zmotywowały mnie do działania. Umiem szyć na maszynie więc zrobienie kilku zabawek nie powinno stanowić większego problemu. Materiałem, jaki wybrałam do zrobienia zabawek został filc. Filc wełniany jest miękki i plastyczny nie zawiera sztucznych włókien i doskonale nadaje się jako materiał do wykonania zabawek. Filc z wełny wypełniony watą nie tworzy brzydkich załamań. Oprócz tego filc można kleić klejem na gorąco lub zwykłym klejem do tkanin. Odpowiedniej grubości materiał filcowy można spokojnie przeszyć maszyną co przy szyciu zabawek może okazać się bardzo pomocne. Filcowe zabawki można prać oraz prasować, materiał odporny jest na wysokie temperatury. Nie ma także obaw, że wata wykorzystana przy wypełnieniu maskotki będzie prześwitywać. Filc jest materiałem bardzo bezpiecznym dla dzieci nie strzępi się i jest tani.

Po zamówieniu filcu ochoczo przystąpiłam do pracy. Już po kilku dniach miałam kilka prostych maskotek. Praca z filcem okazała się bardzo przyjemna i bezproblemowa. Z pewnością jeszcze przed porodem wykonam kilka zabawek dla swojej pociechy.