Czy prusaki są groźne dla ludzi?

 

Wszelkiego rodzaju owady i robactwo są nieprzyjemne nie tylko ze względu na swój wygląd, lecz również przez fakt, ze są nosicielami wielu groźnych chorób zakaźnych. Owady wchodzą do naszych domów w poszukiwaniu miejsca do rozmnażania oraz by mieć dostęp do pożywienia.

Kto w Warszawie zajmuje się zwalczaniem prusaków?

zwalczanie prusaków - warszawaNie ze wszystkimi owadami jesteśmy sobie w stanie poradzić na własną rękę. Do takich z pewnością należą prusaki. Są one niezwykle inwazyjne i są bardzo częstymi lokatorami naszych domów. Możemy ich nawet nie widzieć, ale to często skutek ich umiejętnego kamuflowania się. Prusaki są nieco mniejsze od karaluchów, ale równie odrażające i niebezpieczne. Najczęściej bytują w łazienkach i kuchniach. Optymalne warunki ich życia tworzy wilgoć i ciepło. Najczęściej skrywają się w trudno dostępnych miejscach. Mogą to być szpary w podłodze, listwy przypodłogowe, czy także wentylacja oraz rury. Prusaki są bardzo odporne na działanie środków chemicznych, co sprawia że bardzo trudno jest się ich pozbyć. Na szczęście w stolicy jest wiele firm, wyspecjalizowanych w walce z tymi owadami. Dlatego jeżeli interesuje nas zwalczanie prusaków – Warszawa jest miastem, w którym bez żadnego trudu znajdziemy fachowców, którzy zajmą się naszym problemem. Ich usług szukajmy w internecie, gdyż to właśnie tam, ogłasza się zdecydowana większość przedsiębiorstw z branży dezynsekcyjnej. Koszt pozbycia się prusaków zależy od wielu czynników, natomiast kluczowa jest liczebność populacji, rodzaj użytych środków i miejsce, w jakim przeprowadzany jest zabieg.

Walka z prusakami nie należy do najprostszych. Jednak przy użyciu nowoczesnych środków chemicznych i doświadczeniu firmy, zajmującej się tym problemem, powinniśmy mieć problem z głowy w ciągu kilku godzin. Szczególnie w przypadku, gdy mamy małe mieszkanie.