Czy warto korzystać z prania dywanów?

 

Obecnie coraz rzadziej wykorzystujemy dywany w wystroju wnętrz. Dywany zajmujące całą powierzchnię podłogi to już niecodzienny widok. Najchętniej kupujemy małe dywany, bardziej dekoracyjne niż użytkowe. Kładziemy je koło łóżka, przy kanapie, w pokoju dziecka.

Jak przebiega proces prania dywanu?

warszawa pranie dywanówNie ważne jednak jakiego rozmiaru jest dywan – i tak będzie się brudzić. Kurz, piasek, sierść zwierząt, resztki jedzenia, rozlane płyny i tak dalej. To wszystko trafia między włókna dywanu i domowymi sposobami ciężko usunąć wszystkie zabrudzenia. Kolejnym problemem są nieprzyjemne zapachy, na przykład woń dymu papierosowego albo zapach zwierząt. Dywanu niestety nie możemy wrzucić do pralki i musimy dbać o niego na inne sposoby. Samo regularne odkurzanie albo wypranie specjalnym proszkiem z drogerii pozwolą odświeżyć dywan, ale jeśli chcemy aby znów wyglądał jak nowy, powinniśmy zdecydować się na usługę profesjonalnego prania dywanów. W dużych miastach, takich jak Warszawa, pranie dywanów jest usługą powszechnie dostępną i stosunkowo tanią. Specjaliści zaczną pracę od dokładnego odkurzenia dywanu, a następnie wypiorą go odkurzaczem z użyciem odpowiednich środków, dostosowanych do rodzaju materiału i stopnia zabrudzenia. W ten sposób można usunąć nawet wyjątkowo uporczywe plamy oraz pozbyć się wszelkich zapachów z materiału. Dywan po praniu będzie jaśniejszy, a kolory i wzory bardziej wyraziste. Do tego odzyska dawną puszystość i sprężystość.

Ważne jest też to, że po profesjonalnym, dokładnym praniu, uda się usunąć także bakterie i roztocza, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie, zwłaszcza dla bawiącego się na dywanie dziecka. Pranie dobrze jest powtarzać regularnie, np. raz do roku lub częściej, jeśli dywan zostanie znów czymś mocno zabrudzony.

Tekst opart na informacjach z: www.lawart.pl