Dobry zlewozmywak kuchenny

 

W każdej kuchni, w której się gotuje, jest też dużo naczyń do mycia. W tym miejscu musi panować czystość, więc wszystkie przybory także muszą być systematycznie czyszczone. Z tego względu w kuchni nie może zabraknąć zlewozmywaka. 

Z czego są zrobione zlewozmywaki?

zlewozmywak kuchenny dwukomorowySpecjaliści od urządzania wnętrz najlepiej wiedzą jaki zlew będzie idealnie pasował do wielkości kuchni i jej wystroju, dlatego warto korzystać z ich pomocnych rad. W dużej kuchni najlepiej się sprawdzi zlewozmywak kuchenny dwukomorowy, który może dodatkowo posiadać ociekacz. Dwie komory znacznie ułatwiają mycie naczyń, ponieważ w jednej mogą się znajdować brudne naczynia, a w drugiej możemy je myć. Dodatkowa przestrzeń w formie ociekacza pozwoli na szybkie osuszenie naczyń, bez martwienia się o wodę, która samoczynnie ścieknie wzdłuż żłobień do komory. W sprzedaży znajdziemy zlewozmywaki wykonane z granitu, stali nierdzewnej, kamienia, albo nawet porcelany. Nowością są zlewy granitowe pokryte specjalną powłoką antybakteryjną, która znacznie ułatwia utrzymanie czystości, która jest bardzo ważna w tym miejscu. Obie komory posiadają oddzielne odpływy z korkami, dzięki czemu można w nich także namaczać różne produkty. Wysoka odporność na zarysowania i uszkodzenia, powoduje, że zlewozmywak będzie wyglądał jak nowy nawet po wielu latach użytkowania. Kuchenne zlewy mogą być montowane od dołu, dzięki czemu są zabudowane w blacie, lub od góry. Aby ułatwić ich montaż, do zlewu jest zawsze dołączony szablon do wycinania otworu w blacie kuchennym.

Obecnie najlepsze na rynku są zlewozmywaki wykonane z granitu, ponieważ są najbardziej odporne, wytrzymałe i mają powierzchnię ułatwiającą czyszczenie. Poza dwukomorowymi zlewami dostaniemy także jedno i półtorakomorowe modele.