Jak działa powłoka ceramiczna na lakier samochodowy?

 

Ceramiczna powłoka to trwała, zaawansowana technologicznie warstwa powierzchniowa, przezroczysta i neutralna kolorystycznie, która nie tylko zapewnia ochronę samochodu, ale także wywołuje wyjątkowy połysk na lakierze pojazdu. Dlaczego warto jeszcze z niej korzystać?

Jak wygląda auto po zastosowaniu powłoki ceramicznej?

powłoka ceramiczna na lakier samochodowy opinieInnowacje techniczne pojawiają się co roku. Często naprawdę dobre i przydatne wynalazki do pielęgnacji aut. Rzeczy, które ułatwiają życie, przynoszą realne korzyści, a także odciążają portfel. Taka jest właśnie powłoka ceramiczna na lakier samochodowy opinie na temat tego produktu są bardzo dobre. Uszczelnienie ceramiczne jest jedną z innowacji, która oferuje oszczędność czasu, niski koszt i wysoką jakość. Powłoka ceramiczna zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi i zmniejsza zarysowania. Nie tylko chroni lakier samochodowy, ale ze względu na gładką powierzchnię brud nie może już tak mocno przylegać do karoserii. Ułatwia to całkowite usunięcie na przykład płynów hamulcowych, smarów i olejów, ale i również takich zanieczyszczeń, jak pyłki roślinne, błoto czy piasek. Korzystamy rzadziej z myjni samochodowej. Ceramiczne uszczelnienie tworzy na lakierze niezwykle twardą, ale elastyczną warstwę, której nie mogą zaszkodzić szczotki mechanicznych myjni samochodowych. Zadrapania nie mogą już powstawać, a lakier pozostaje nieuszkodzony jak pierwszego dnia od użycia, co jest istotne chyba dla każdego kierowcy auta osobowego, któremu zależy na doskonałym wyglądzie pojazdu.

Uszczelnienie ceramiczne ma kluczową zaletę, którą jest efekt hydrofobowy, czyli samoczyszczenia. Powłoka ceramiczna minimalizuje przyczepność cząstek brudu. Brud lub pyłki przylegają gorzej i są spłukiwane z pokrytej powłoką powierzchni, gdy pada deszcz.