Jak radzić sobie po wypadku samochodowym?

 

Niestety niezależnie o tego jak bardzo uważni jesteśmy jadąc samochodem, czasem wypadki jednak się zdarzają, niekoniecznie z naszej winy. Wiele osób, nawet jeśli nie doznało trwałego uszkodzenia zdrowia podczas kolizji nie wiedzą jak radzić sobie po wypadku samochodowym. Czasem szok i trauma jest tak duża, że nie pozwala nam przezwyciężyć strachu, by znów usiąść przed kierownicą.

Więcej o radzeniu sobie po wypadku

jak radzić sobie po wypadkuJak juz zostało wspomniane, czasem nie da się uniknąć wypadku. Niestety na drogach widzimy wielu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają do samochodu po spożyciu alkoholu lub dopiero niedawno zdobyli prawo jazdy, a jeżdżą z zawrotną szybkością. Czasami jednak może to być nadmierne zmęczenie, rozproszenie przez inne czynniki czy zwykła nieuwaga. Wszystko to może prowadzić do nieszczęścia. Wielu więc zadaje sobie pytanie: jak radzić sobie po wypadku samochodowym? Gdy już wyjdziemy ze szpitala, załawtimy wszelkie sprawy z ubezpieczycielem czy ewentualnie z policją. Co potem? Wiele osób bowiem ma problem by wsiąść do samochodu ponownie. Czasem dobrym pomysłem jest zastąpienie samochodu komunikacją miejską, jednak nie można ciągle się bać. Może się zdarzyć nagła sytuacja, w której będziemy po prostu musieli wsiąść. W takich przypadkach, najlepiej powoli zacząć walczyć ze strachem, zaczynając od wybrania się samochodem po zakupy lub krótką przejażdżkę za miasto. Jeśli nie jesteśmy w stanie, warto odwiedzić terapeutę.

Trauma i szok to powszechne rzeczy, które zdarzają się, nawet po zwykłych kolizjach. Jeśli sami nie potrafimy przezwyciężyć strachu, powinniśmy odiwedzić terapeutę, psychologa, który powie nam jak radzić sobie po wypadku, jak przezwyciężyć traumę i znów wsiąść do samochodu i cieszyć się przyjemnością prowadzenia.