Jak zwalczyć pluskwy?

 

Kiedy w naszym domu zalęgnie się robactwo, bardzo ciężko się go pozbyć. Zapewne nie damy rady poradzić sobie z nim sami, dlatego niezbędne będzie zatrudnienie fachowej ekipy dezynsekcyjnej, która zajmie się tym problemem sprawnie i kompleksowo.

Jak zwalczyć biologicznie pluskwę domową?

biologiczne zwalczanie pluskwy domowejSą owady biegające, których są bardziej uciążliwe od innych. W dodatku niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla nas i naszej rodziny. Jednymi z najbardziej inwazyjnych i niebezpiecznych gatunków owadów są pluskwy domowe. Te owady zamieszkują najchętniej szczeliny, listwy przypodłogowe i wilgotne zakamarki. Bardzo szybko się rozmnażają i w błyskawicznym tempie są w stanie zająć całą powierzchnię naszego mieszkania. W takim przypadku nie obejdzie się bez ich biologicznego zwalczania. W tym celu należy zatrudnić odpowiednią ekipę, która posiada niezbędne kwalifikacje i doświadczenie w walce z pluskwami. Bowiem biologiczne zwalczanie pluskwy domowej nie może być przeprowadzane na własną rękę. To zbyt niebezpieczne, a środki do tego używane, w nieodpowiednich rękach, mogłyby przyczynić się jedynie do zrobienia nam krzywdy. Pluskiew nie należy lekceważyć, gdyż stanowią dla nas bezpośrednie zagrożenie. Ich ugryzienia tworzą trudne do zagojenia, charakterystyczne rany, a dla osób uczulonych, ugryzienie może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym. Są groźne szczególnie dla dzieci, gdyż to je atakują najchętniej. W przypadku gdy zalegną się w pokoju naszego dziecka, należy czym prędzej przenieść je do innego pomieszczenia.

Biologicznym zwalczaniem pluskiew domowych zajmuje się większość firm dezynsekcyjnych. Dysponują one wykwalifikowanymi, doświadczonymi kadrami, które poradzą sobie z najtrudniejszymi przypadkami, jak również zadbają o profilaktykę.