Jaką sztukaterię kupić?

 

Sztukateria to jeden z bardziej skutecznych sposób na nadanie wnętrzom swojego mieszkania bardziej unikalnego charakteru. Sztukateria może występować w kilku formach, ale szczególną popularnością cieszą się listwy wykonane ze styropianu. Przy wyborze sztukaterii trzeba zwracać uwagę na jej producenta.

Jakie listwy przysufitowe wybrać?

listwy nmcSztukateria wewnętrzna jest jednym z najtańszych oraz najskuteczniejszych sposobów na całkowite odmienienie wizerunku wnętrz w swoim mieszkaniu. W skład sztukaterii wchodzi wiele elementów ale szczególnie polecane są listwy NMC. Główną zaletą tych konkretnie listw jest fakt że zostały wyprodukowane przez bardzo znanego producenta sztukaterii NMC, który jest gwarantem ich jakości. Takie listwy, najczęściej produkowane są ze styropianu i zgodnie z nazwą, montuje się je na linii łączącej sufit ze ścianami w danym pomieszczeniu. Listwy te więc są najprostszym sposobem na zamaskowanie wszelkich niedoróbek, które najczęściej występują w tym miejscu, takich jak nierówno położona farba lub tapeta. Plusem listw NMC jest fakt, że są one bardzo lekkie. Dzięki temu ich montaż nie sprawi nikomu żadnych problemów a dodatkowo jest całkowicie nie-inwazyjny. Do przymocowania takich listw zazwyczaj wystarczy dedykowany klej, w zależności od tego, z jakich materiałów zostały one wykonane – do gipsu lub styropianu. Dodatkowo, listwy te wykazują bardzo dużą odporność na wilgoć, wiec mogą być montowane nawet w tych pomieszczeniach, gdzie występuje duży poziom wilgotności względnej powietrza.

Jeżeli zależy nam na całkowitej odmianie wnętrz naszego mieszkania, warto przemyśleć zakup sztukaterii. Jest to najprostszy sposób, aby nadać wnętrzom bardziej luksusowego wyglądu. Przy wyborze sztukaterii warto zwrócić szczególną uwagę na jej producenta.