Jeszcze opaska, czy już smartwatch?

 

Xiaomi to słynny, chiński gigant w branży urządzeń elektronicznych. Kilka lat temu, zaczynał nieśmiało wypuszczając średniej klasy smartfony w bardzo atrakcyjnych cenach. Obecnie, posiada swoje smartfony, akcesoria, hulajnogi elektryczne, skutery, odkurzacze, systemy inteligentnego oświetlenia, opaski sportowe czy smartwatche.

Charakterystyka opaski Mi Band 4

smartwatch mi band 4 xiaomi cenaSeria Mi Band od Xiaomi pojawiła się na rynku kilka lat temu. Pierwsza generacja, była dość skromnie wyposażona. Była to typowa, niewielkich rozmiarów opaska, której głownym zadaniem było mierzyć naszą aktywność w ciagu dnia. Z perspektywy omawianego dziś urządzenia może być to dość zaskakujące, ale nie posiadała ona nawet wyświetlacza. W ciagu sześciu lat, jakie minęły od premiery pierwszej generacji, chiński producent cierpliwie wysłuchiwał opinii użytkowników oraz ulepszał swoją opaskę. Najnowsza generacja jest tak dobra, że wielu recenzentów sklasyfikowało ją jako zegarek, a nie opaskę! Ponieważ jest to zupełnie inna kategoria produktów, dla Xiaomi jest to najlepszy komplement, jaki może być. Najnowsza odsłona opaski, posiada kolorowy ekran OLED, czujnik tętna, który monitoruje pracę naszego serca 24 godziny w tygodniu, jest odporna na zachlapania, śledzi nasz sen oraz wybudza nas w idealnej fazie snu, abyśmy zawsze byli pełni sił po przebudzeniu. To tylko najbardziej flagowe z funkcji, których opaska posiada znacznie więcej. Jeśli chodzi o Smartwatch Mi Band 4 Xiaomi cena jest niesamowita, zupełnie nie pasująca do smart zegarków. 149 złotych to jak na urządzenie tej klasy i o tych możliwościach, niezwykle mało.

Xiaomi nie bez powodu nazwane jest czarnym koniem rynku elektroniki. po jej nieśmiałych początkach praktycznie nie ma już śladu, a firma jest prawdziwym gigantem nie tylko na rynku chińskim ale także w Europie. Nic w tym dziwnego, skoro firma oferuje bardzo dobre jakościowo produkty w znacznie niższej cenie niż konkurenci.