Odpowiednio zabezpieczone stanowisko prac ziemnych

 

Podczas gdy masz własną firmę budowlaną, musisz zadbać o to, aby budowy, na których Twoja firma pracuje były bezpieczne i nie przynosiły jakiś kar oraz grzywny pieniężnej. Musisz pamiętać, tez o tym, aby pamiętać o innych ludziach, które często znajdują się w pobliżu miejsc, gdzie pracujesz.

Dobrze zabezpieczone wykopaliska

zabezpieczenie wykopówGdy Twoja firma prowadzi prace ziemne to zadbaj o to aby, było odpowiednie zabezpieczenie wykopów szczególnie, gdy znajdują się w pobliżu ruchomych miejsc, w których porusza się bardzo wielka ilość osób. Zabezpieczenie odpowiednie wykopów jest bardzo ważne, szczególnie gdy przez weekend nie będzie Cię na miejscu pracy. Aby wykopaliska były odpowiednio zabezpieczone, musisz posiadać barierki, które umieścisz wzdłuż i wszerz wykopalisk. Jeżeli nie posiadasz takich, to koniecznie musisz znaleźć słupki, które poukładasz tak samo wzdłuż i rozciągniesz taśmę odblaskową, która będzie informować ludzi o niebezpieczeństwu. Pamiętaj, aby taśmę rozciągnąć u góry, pośrodku oraz na dole. Na słupkach umieść żółte tabliczki, na których będą napisy typu Uwaga wykopaliska lub podobne. Każdy fachowiec musi o to zadbać, aby uniknąć niepotrzebnych problemów oraz spraw, które mogą w szybki sposób zniszczyć naszą firmę. Pamiętaj także o tym, że jako wykonawca jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo wszystkich, nawet swoich pracowników, więc jeżeli wysyłasz kogoś do pracy przy wykopach, poinformuj go o niebezpieczeństwach, które mogą go spotkać podczas wykonywania pracy i jak mają się zachować.

Dobrze zadbane stanowisko pracy, to sukces Twojej firmy. Gdy zapewnisz bezpieczeństwo pracownikom i przechodnim, którzy nie zawsze wiedzą czym może skończyć się ciekawość, to z dobrze zabezpieczonymi wykopaliskami, z pewnością unikniesz odpowiedzialności za jakiś wypadek, a inspektorzy bhp z pewnością nie będą mieli, do czego się przyczepić.