Panele na ściany

Niedawno miałam do zaprojektowania gabinet dyrektora pewnej firmy, której nazwy nie będę podawać, bo po co. Chciał, żeby bardzo się wyróżniało, bo w końcu jest to pomieszczenie reprezentacyjne. No więc co, zaproponowałam mu fajne biurko, ekskluzywne fotele i bardzo ładny żyrandol, ale jemu czegoś jeszcze brakowało, więc sięgnęłam po hit ostatnich sezonów, ozdobne panele na ściany.

Gipsowe panele rozwiążą problem

panele gipsowe 3dPanele na ściany to są takie elementy, które przykleja się do ściany. Są one wypukłe w różne kształty i mają też różne kolory. Są wykonane z różnych materiałów, bo mogą być drewniane, z PCV, z MDFu, betonu, gipsu albo pianki poliuretanowej. Pewnie nawet z korka, chociaż takich jeszcze nie widziałam. Tworzą one na ścianie bardzo ciekawe efekty przestrzenne, jak połączy się kilka takich paneli o jednakowym wzorze i robią na pewno duże wrażenie, więc byłam pewna, że będą odpowiadały mojemu klientowi. Dyrektorowi najbardziej odpowiadały panele gipsowe 3d. Są one najbardziej popularnych rozwiązaniem. Produkowane są z materiału, który jest lekki, ale jednocześnie twardy. Największą zaletą paneli gipsowych jest to, że są podatne na dowolne malowanie. Najpierw trzeba je zagruntować, ale potem można farbą emulsyjną pomalować na jaki kolor się chce. Można nawet u producenta zamówić gotowe pomalowane panele. Taka możliwość sprawia, że przestrzenna dekoracja ściany, którą stworzymy z paneli 3d będzie kolorystycznie pasować do całego wnętrza. Innymi zaletami paneli gipsowych jest ich lekkość i to, że są łatwe w montażu.

Panele 3d to już teraz standard w projektowaniu wnętrz. W takim wnętrzu jak biuro można wykorzystać każdy rodzaj paneli, bo nie trzeba tu zwracać uwagi na odporność na wilgoć. Dlatego panele gipsowe nie stanowią problemu przy dekorowaniu ścian biur czy gabinetów.