Przedsiębiorcza i zgłoszenie znaku towarowego

Za namową męża zdecydowałam się na rozpoczęcie własnej działalności. Mam kierunkowe wykształcenie i sporo nabytej wiedzy jeżeli chodzi o ogrodnictwo dlatego postanowiłam w tym kierunku rozpocząć swoją przygodę z własną firmą. Koleżanka powiedziała, że niedaleko znajduje się kancelaria patentowa, do której na początek powinnam się udać.

Zgłoszenie znaku towarowego – jak wygląda?

prawnikNazajutrz z samego rana postanowiłam zająć się tą sprawą. Koleżanka zadzwoniła do mnie tuż przed wyjściem jakby przeczuwała, że właśnie zamierzam się udać do tej kancelarii. Poinformowała mnie, że pracuje tam kolega jej męża i nadmieniła mu, że zamierzam się z nimi spotkać. Kolega ma na imię Kris i pracuje jako rzecznik patentowy, z którym koleżanka w międzyczasie mnie umówiła na spotkanie. W drodze na spotkanie zastanawiałam się nad wieloma sprawami związanymi z moimi planami. Miałam już na oku lokal, który zamierzałam wynająć i zastanawiałam się, czy Marek będzie chciał w nim przeprowadzić badania patentowe oraz proste zgłoszenie znaku towarowego i jak to w ogóle będzie wyglądało. Miałam wiele myśli na raz, byłam bardzo pobudzona i zafascynowana całą tą sytuacją. Wymyśliłam mnóstwo nazw jakie mogłabym wykorzystać w swojej działalności, nawet logo, które stworzyłam w programie robiło na mnie ogromne wrażenie. Byłam z siebie bardzo dumna. Mąż powiedział mi, że zastrzeżenie nazwy firmy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli chciałabym aby firma nabrała tak samo jak ja wyjątkowości. Mój mąż to kochany człowiek, dużo mnie wspiera i pomaga. Droga minęła mi bardzo szybko, zaskoczyłam się wręcz, gdy wychodząc zza rogu moim oczom ukazała się kancelaria patentowa, do której zmierzałam. Budynek był nowoczesny i unikatowy, przez co nabrałam jeszcze większej pewności, że to dobra decyzja, aby tam się udać.

Jestem trochę niespokojna, wszystko jest dla mnie nowe, nieznane, jednak determinacja, która mi w tym przedsięwzięciu towarzyszy napędza mnie niesamowicie. Wiem, że ze wszystkim sobie poradę a moja firma będzie jedną z najlepszych na rynku. Jestem szczęśliwą i spełnioną kobietą.