Rodzaje systemów kominowych

W trakcie ustalania wszystkich szczegółów projektu budowlanego, trzeba również dokładnie zaplanować rodzaj oraz system instalacji grzewczych i wentylacyjnych. Od tych instalacji będzie zależało określenie możliwości w zakresie zabudowy komina.

Wybór odpowiedniego systemu kominowego

kominy lublinW zależności od sposobu wykonania systemu grzewczego i wentylacyjnego, można założyć w projekcie liczbę kominów oraz rodzaj przewodów. W budynkach jednorodzinnych realizowane są zwykle kominy wewnętrzne, z kilkoma kanałami. Kanały kominowe mają za zadanie wyprowadzenie spalin z kotła grzewczego w celu zapewnienia dobrej wentylacji oraz odpowietrzenia systemu kanalizacyjnego. Aby dopasować budowę komina do indywidualnych potrzeb, można wybrać jeden z odpowiadających wariantów kanałów kominowych : spalinowy, wentylacyjny, dymowy lub techniczny. Kominy lublin to szeroka oferta systemów wykonanych z trwałej blachy stalowej, w wszystkimi potrzebnymi akcesoriami. Dostępne są też kominy prefabrykowane, dostosowane do specyficznych warunków związanych z różnymi rodzajami kominków i kotłów grzewczych. Kominy stalowe odprowadzają spaliny z urządzeń o niskiej temperaturze spalania – poniżej 55 st.C. Kominy prefabrykowane natomiast można dostosować do rozmaitych wariantów kotłów grzewczych. Warto zwrócić uwagę na wkłady kominowe wykonane ze stali kwasoodpornej, które mogą być wykorzystane do pozbywania się spalin wytworzonych w urządzeniach grzewczych gazowych lub olejowych. 

Szerokie możliwości w zakresie zabudowy kominowej pozwalają na idealne dopasowanie całego systemu do rodzaju wykorzystywanego paliwa, możliwości montażowych oraz określenie wkładu finansowego do podjęcia inwestycji w tym zakresie. Zapewni to wybór najlepszego wariantu i bezproblemowe użytkowanie.