Świetny męski kosmetyk, czyli mydełko do golenia

 

Golenie zarostu jest uważane za jedną z najbardziej męskich czynności. Praktycznie każdy mężczyzna poświęca temu zajęciu dużo czasu niezależnie od tego czy ma brodę lub wąsy, czy ich nie posiada. Kobiety również używają często maszynek, natomiast obszar twarzy jest zarezerwowany w zasadzie tylko dla panów. Większość z nich wie, że nieodłącznym elementem golenia są właściwe kosmetyki, które stosuje się z tej okazji.

Zalety mydełka do golenia

mydełko do goleniaMało który mężczyzna wyobraża sobie golenie bez pianki do golenia czy balsamu do twarzy tuż po. Ciekawą alternatywą do wszelkiego rodzaju pianek i żeli jest mydełko do golenia. Ma ono wiele zalet. Po pierwsze jest znacznie bardziej wydajne niż tradycyjne pianki. Wynika to z tego, że mydełko do golenia pieni się znacznie bardziej. Głównym składnikiem tych kosmetyków jest gliceryna. Oprócz niej producenci często dodają substancje roślinne, które mają za zadanie ukoić podrażnioną skórę i zmiękczyć zarost. Mydełka mają też swój unikalny aromat dzięki zastosowaniu specjalnych olejków zapachowych. Każdy z tych kosmetyków ma nieco inny skład. Przy wyborze mydła do golenia warto kierować się stopniem wrażliwości skóry. Część mydełek jest przeznaczona dla szczególnie wrażliwej skóry. Każdy znajdzie również dla siebie odpowiedni zapach. Co ciekawe te kosmetyki do golenia mają różną twardość. Bardziej miękkie łatwiej się pienią. Te twardsze wymagają więcej czasu na uformowanie piany, stosuje się do nich pędzle z twardszym włosiem.

Świetnym zamiennikiem popularnych pianek do golenia są specjalne mydełka. Ich zaletą są właściwości nawilżające zarost oraz skórę, a często też odpowiednio ją pielęgnujące. Również duży wybór zapachów sprawia, że opcja ta jest coraz bardziej popularna. Warto wypróbować specjalne mydło i postawić na komfort oraz luksus podczas golenia!