Wakacje z dziećmi w Lublinie

Lublin to największe miasto na wschodzie Polski. Chociaż wiąże się z wielowiekową tradycją, pięknymi zabytkami i starówką to nie stanowi atrakcji jedynie dla dorosłych i licznych studentów. Lublin jest miastem, w którym można zaplanować wakacje lub urlop z dziećmi.

Co odwiedzić w Lublinie?

atrakcje dla dzieci LublinSpędzanie czasu w gronie rodziny warto podzielić na czas dla dorosłych i czas przeznaczony na atrakcje dziecięce. Wizytówkami Lublina są liczne zabytki. Najbardziej znane to Brama Krakowska, wieża Romański Donżon oraz Kaplica Trójcy Świętej, w której znajdują się piękne freski. Uwagę dzieci powinna przykuć Lubelska Trasa Podziemna. Znajduje się tam wystawa multimedialna ilustrująca dzieje miasta. Podczas sezonu letniego szczególną uwagą cieszą się podróże zabytkowymi trolejbusami. W każdą niedzielę warto zabrać dzieci na wycieczkę po mieście trolejbusem Ziutkiem lub autobusem Gutkiem. Atrakcje dla dzieci Lublin są przede wszystkim związane ze sztuką. W Teatrze Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena odbywają się kukiełkowe spektakle dla dzieci. Sezonowo organizowanych jest wiele festiwali i wydarzeń kulturalnych podczas których nigdy nie zapomina się o młodszej widowni. Organizuje się szereg atrakcji przeznaczonych dla dzieci. W najbardziej upalne dni atrakcje stanowi Zalew Zemborzycki z licznymi ośrodkami turystycznymi, klubami żeglarskimi, wyciągiem do nart wodnych oraz strefą przeznaczoną dla dzieci. Ogród Botaniczny UMCS to miejsce gdzie odnaleźć można wiele egzotycznych roślin z najdalszych zakątków świata.

Jeśli dziecko pragnie się wyszaleć to warto zabrać je do Magic Parku. Jest to największa w Lublinie sala zabaw dla dzieci, a w niej labirynty, zjeżdżalnie, tory przeszkód do pokonania, skomplikowane konstrukcje z rur, w których trzeba się poruszać oraz baseny z piłkami.