Zabawa powinna być bezpieczna

W dzisiejszych czasach szczególnie powinno zależeć rodzicom na tym, by ich dzieci chętnie wychodziły na zewnątrz i odcinały się od wszechobecnej elektroniki. Dlatego ważne jest, by place zabaw pojawiające się na powszechnie dostępnych osiedlach, były w stanie zainteresować dzieci, ale również zagwarantować im bezpieczeństwo.

Drewniane place zabaw

producent drewnianych placów zabaw dla dzieciBez żadnej wątpliwości w parku, w przedszkolu czy w naszym własnym ogrodzie, drewniane place zabaw dla dzieci prezentują się estetyczniej i lepiej komponują się z otaczającą je przyrodą. Dobry producent drewnianych placów zabaw dla dzieci przy całej niezaprzeczalnej estetyce i pomysłowości wykonania, zadba również o to, by konstrukcje wykonane zostały z drewna impregnowanego ciśnieniowo lub klejonego warstwowo. Te dwie technologie, stosowane zamiennie względem materiału, sprawiają, że konstrukcje wykonywane z przetworzonego drewna posiadają niezwykle dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością. Aby zwiększyć ochronę przed korozją, drewniane place zabaw buduje się w taki sposób, że słupy nośne umieszczane są na metalowych kotwach, dzięki czemu drewno nie ma bezpośredniej styczności z gruntem. Dodatkowo, aby plac zabaw uzyskał odpowiednie certyfikaty dopuszczające go do użytku, musi posiadać osłony na szczycie pionowych słupów, dzięki czemu drewno zabezpieczone zostaje przed wsiąkaniem wody. Przy drewnianych placach zabaw, aby utrzymać najlepszy standard bezpieczeństwa, należy pamiętać o impregnacji średnio co 2-3 lata.

Oprócz wyglądu estetycznego, drewniane place zabaw mają jeszcze jedną zaletę na swoją korzyść w porównaniu z metalowymi konstrukcjami – koszt drewnianych placów zabaw dla dzieci jest najczęściej zdecydowanie niższy.